Seferihisar Kent Konseyinden Ekmeksiz Plajı ile ilgili müjde geldi

Seferihisar’ın şüphesiz en güzel plajlarından biri olan ve bu ilçede yaşayanların dört gözle açılmasını bekledikleri EKMEKSİZ Plajı ile ilgili önemli bir gelişme hakkında bilgilendirme yaptı SEFERİHİSAR KENT KONSEYİ. Buna göre plajın gelecek yıl halkın hizmetine sunulabilmesi için Belediye’nin çalışmalarının son safhaya geldiği bildirildi ilgili kurumun Facebook sayfasında.

Evet bölge halkı gerçekten de yıllardı bekliyor bu güzide plajın açılmasını ve ama bir türlü bu konuda doğrudürüst bilgi alamıyordu. Top, Belediye’ile Orman Bakanlığı arasında gidip geliyor ve bu bölgeye villalar inşa eden Kazakların bile bunda payı olduğu, buranın peşkeş çekildiği gibi iddialar dolanıp duruyordu.

Kısa süre önce, Kent Konseyi’nin Belediye Başkanı ile yaptığı bir toplantıda Başkanın bu kkonuda önemli bilgiler verdiği anlaşılıyor. Kent Konseyi FB sayfasında konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

“Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin ile “Ekim ayı” aylık olağan toplantımızı yaptık. Konuştuğumuz bir çok konu içinden güzel bir haberi Seferihisar halkı ile paylaşmak istedik.

Peşini bırakmadığımız Ekmeksiz plajı sorunu planladığımız gibi mutlu sona doğru yol alıyor. Kent konseyimizin Ekmeksiz plajı için ısrarla önerdiği Seferihisar Belediyesi kontrolü ve işletmeciliğinde bir halk plajına dönüşmesi fikri belediyemizin de bu yolda attığı ve atmaya devam edeceği adımlarla gerçekleşeceği müjdesini İsmail Başkanımızdan aldık. Hatta Ekmeksiz plajının önümüzdeki yaz sezonunda halka açılması için tüm çabaların harcanacağı ve bu yolda gerekli yazışma ve çalışmaların devam ettiğini de sizlerle paylaşmak istedik. Ekmeksiz Seferihisar halkınındır ve öyle kalmaya devam edecektir.”

Biz de bu haberde paylaşılan hususların gerçekleşmesini dileyerek KONSEY ve BELEDİYE BAŞKANINA bu konudaki çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code