Seferihisar merkezli 6.9 şiddetinde deprem İzmir’de kayıplara neden oldu

by Editor | Cuma, Eki 30, 2020 | 566 viewsSeferihisar merkezli deprem yörede çok büyük korkuya neden oldu. Kandilli tarafından 6.9 olarak ölçülen deprem Seferihisar’a yakın yörelerde de çok şiddetli hissedildi ve ayrıca İzmir’de de büyük hasar ve ayrıca can kaybı yarattı.

İzmir‘de 6,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi  Merkez üssü Seferihisar açıkları olan deprem İstanbul dahil tüm Marmara’da hissedildi. Deprem yüzünden İzmir’de binalar yıkıldı ve 12 kişi hayatını kaybetti. Bu arada 500

AFAD tarafından yapılan açıklamada “Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 16,54 km derininde meydana gelen depremin en yakın yerleşim birimi olan İzmir ilinin Seferihisar ilçesine uzaklığı 17,26 km’dir. Deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 21 olmak üzere, toplam 107 artçı sarsıntı yaşanmıştır” denildi.

Bu arada deprem Sığacık’ta küçük çapta tsunami olayına da neden oldu. Şiddetle gelen sular Sığacık semtini bastı ve büyük zarara neden oldu.

Bölge insanına ve Türkiye’ye bir kere daha ggeçmiş olsun.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code