Seferihisar Öğretmenevin’de görev değişikliği

Seferihisar Öğretmenevi ve AKP Parti İlçe Teşkilatı karşı karşıya..

Norm kadrolu olmadığı için 6’şar aylık görevlendirmelerle yönetilen ve yaklaşık 3 yıldır Seferihisar Öğretmenevi’nde müdür ve müdür yardımcısı olarak görev yapan Sibel Doğan ve Tarık Karaman’ın görevlendirmesinin yapılmaması ilçede günün konusu oldu.

Bir süre önce AK Parti İlçe Başkanı Ümit Cingöz’le ‘ödenmeyen fatura’ krizi nedeniyle karşı karşıya gelen Öğretmenevi yönetiminin görevlendirmelerinin iptali akıllara fatura krizini getirdi.

2011 genel seçimlerinden önce milletvekili adaylarına yemekli toplantı düzenlediği ve 3 bin 120 TL tutan faturayı ödemediği iddia edilen AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz’ün Öğretmenevi yönetiminin görevden alınmasında etkili olduğu iddia ediliyor.
Öğretmenevi yöneticilerinin ‘yemek faturası davasının’ ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığı’na başvurarak ‘Bizi soruşturun’ diye talepte bulunduğu öğrenildi. Bu arada yemek faturası konusuyla ilgili müfettiş soruşturmasının sürdüğü de gelen haberler arasında…

Öğretmenevinin 3 yıllık müdürü Sibel Doğan Asil Nadir Lisesi’ndeki görevine Müdür Yardımcısı Tarık Karaman da Tepecik İlköğretim Okulu’ndaki kadrosuna geri döndü. Öğretmenevi müdürlüğüne İsmail Sağlam getirilirken yardımcısı da Hüseyin Başatan oldu.

ÜMİT CİNGÖZ: TAMAMEN TESADÜF
AK Parti İlçe Başkanı Ümit Cingöz de konuyla ilgili olarak Egedesonsöz’e bir açıklama yaptı. Cingöz, “Görevlendirme bürokratik bir gelişmedir. Benim olaylardan daha sonra haberim oldu. Bu konuyu benimle ilişkilendirmek isteyenler olabilir. Ben gayet rahatım. Böyle bir şey benim tasarrufum ya da bilgim dahilinde olmadı. Böyle olmasını ben de istemezdim. Zamanlama açısından manidar oldu. Atama işi ile öğretmenevi konusunun aynı zamanlara denk gelmesi tamamen tesadüf” diye konuştu.

Kaynak: egedensonsoz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code