Seferihisar Plajlarına tam not

Seferihisar plajlarına tam not..

Son olarak Akarca Zümrütevler’in yanında açılan ve ilk adı “Zümrütevler Sitesi Sahil plajı” olarak adlandırılan ve daha sonra açılış olmadan “Gemisu” Plajına çevrilen  ve son olarak isimsiz plaj Akarca Halk Plajıyla Seferihisar’da Mavi bayraklı plaj sayısı  7’ye yükseldi.

Plajların denetimini gizlice yapan FEE Genel Müdürlüğü, TURÇEV, İzmir Mavi Bayrak Koordinatörlüğü ve Yeşil Anahtar Ulusal Koordinatörlüğü  Seferihisar plajlarına tam not verdi.
seferihisar-plajlariSeferihisar Belediyesi’nin girişimleri sonucu 7 Mavi Bayraklı Plajla İzmir’in en çok Mavi Bayraklı Plajı’na sahip ilçesi olan Seferihisar Mavi Bayrak Uluslararası Denetiminden başarıyla geçti. FEE Genel Müdürü Finn Bolding Thomsen,TURÇEV Genel Müdürü Erol Güngör, İzmir Mavi Bayrak koordinatörü Doğan Karataş ve Yeşil Anahtar Ulusal Koordinatörü Okan Akar 2 Temmuz 2013 tarihinde habersiz olarak gelmiş olduğu Seferihisar’da  Mavi Bayraklı Halk Plajlarımızı Uluslararası düzeyde denetim gerçekleştirdi.

Denetimlerin ardından FEE Genel Müdürü FİNN Bolding Thomsen Belediyeye verdiği raporda, Seferihisar’ın Mavi Bayraklı plajlarına tam not aldığını, Halk Plajları’nın standartların üzerinde olduğunu söyleyerek, özellikle ilçedeki halk plajlarında uygulanan standart uygulamaların yüksek kalitesinin dikkat çekici olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code