Seferihisar’da ev almak iyi yatırım mı?
SEFERIHISAR-CARSI-2
Günümüzde artık insanlar büyük şehirden kaçmanın yollarını arıyorlar, nerdeyse çaresizce..

Pekiyi, neden herkes büyükşehirlerde? Çünkü geçim derdi var.. Adam (ve kadın) para kazanıp evine bakacak.. Aynı gelir imkanını küçük yerde bulamıyor garibim..  Bir de çoluk çocuğun okul durumu var tabii.. Bu mecburiyetler olmasa çoğunu bir dakika bile tutamazsın…

Şimdi, büyükşehirde oturmak bayağı külfetli tabii… Ev fiyatları roketlemiş durumda örneğin.. Mesela Neymiş Bağdat caddesine yani ana caddeye yakın bir vasat daire düşünün..  Herhalde 250-300 bin dolardan filan kapı açılıyordur.. Ne özelliği var? Çarşı, pazar, vasıta, yol filan var.. Sosyal yaşam noktalarının hemen yanında muhtemelen vs…

AKARCA-PLAJ

B RESİM İÇİN TIKLA

Aynı parayla Seferihisar’ın AKARCA mevkiinde mavi bayraklı denize 50 metreden az mesafede büyük olasılıkla “ÜÇ” adet villa tipi ev alıyorsun.. Hem de evin 2-3 misli büyüklüğünde müstakil bahçe içinde.. Giy deniz terliklerini git masmavi mavi bayraklı sularda doyana kadar yüz, güneşlen.. Bu arada mis gibi tertemiz havası sayesinde de bol oksijen al, yaşamını uzat.. Üstelik buralarda, İstanbul’da olduğu gibi çılgın hatta vahşi bir trafikten eser yok.. Zaman olur araba geçmez yoldan 1-2 dakika.. Yani yaşam kolay mı kolay? Tabii ki ulaşım masrafları filan da nerdeyse yok denecek kadar az olmuş oluyor..

“İyi de büyük alışveriş merkezinde birşeyler bakmak istersek ne yapacağız peki” diye sorabilirsiniz tabii ki.. Seferihisar’da tabii ki Migros 2M, Tansaş ve diğer marketler var.. Ama illa da AVM diye tutturanlar için, minibüse atladın mı 45 dakika sonra Narlıdere’desin.. İstediğini kadar AVM vesaire mevcut.. yap alışverişini dön yine “SAKİN” mekanına..

Şimdi, şu soru akla gelecektir; “Buradaki yatırım çok değer kazanır mı kısa sürede?” vesaire..

SIGACIK-1Şu etapta buranın Türkiye’nin en önemli spekülatif lokasyonu olduğunu söylemek yanlış ve yanıltıcı olur.. Gerçi, Seferihisar’ın mahallesi olan Sığacık (ki deniz kenarında marinası filan mevcut) daha bir yatırım amaçlı düşünülebilir.. Yani burada evler tabii daha kıymetli zira küçük bir Marmaris burası.. Fakat Marmaris gibi bozulmamış, yağmalanmamış.. Bir defa yüksek binalara katiyetle izin vermiyor belediye, dokusu filan bozulmasın diye..

Akarca ise, demin bahsettiğimiz deniz kenarı villalarının olduğu semt.. Burada resmen cennetten bir bölüm yaşayabilirsiniz.. Huzurlu ve sağlıklı bir şekilde.. Tabii, Sığacık’daki yerler bittiğinde Akarca daha da değer kazanacak çünkü burada mülk almak durumunda olacak insanlar… Velhasıl, gelin bir de kendiniz görün buraları derim, sağlıklı, huzurlu ve düzgün bir yuva arayanlara… (16.07.2013)

BİR UZMAN GÖRÜŞÜ (EGES EMLAK FİRMASI SAHİBİ ÖNDER SOLAK)

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız bir EMLAK DANIŞMANI bakın neler paylaştı bizlerle. EGES EMLAK sahibi Önder SOLAK Bey uzun yıllardır Seferihisar ve çevresinde emlak pazarlama/satış faaliyetleri yürütüyor. Kendisiyle yaptığımız röportajda çok önemli bilgiler edinebilirsiniz. Lütfen bu yazı için tıklayınız.

SEFERİHİSAR’DA EMLAK SATIN ALMA
http://www.sakinsehirseferihisar.com/seferihisarda-emlak-satin-alma-uzerine-bir-gayrimenkul-uzmaniyla-roportaj.html

IZMIR-SEFER-YOL-2Seferihisar – Sığacık – Akarca nerede?
Harita için resmi tıklayın

 

Screenshot_3Seferihisar Akarca’da satılık
bazı ÖRNEK EVLER için TIKLAYIN.

 

screenshot_8Akarca Zümrütevler Sitesi .. En güzel seçeneklerden biri için TIKLAYINAKARCA VİDEOSU İZLEMEK İÇİN RESMİ TIKLAYIN

Like it? Share it!