Seferihisar’da Gözlükçü, Gözlük Mağazası, Gözlük ve Güneş Gözlüklerini nereden almalı?


Seferihisar gözlükçü, Seferihisar Gözlük Mağazası, Seferihisar’da gözlük nereden alınır, Seferihisar güneş gözlükleri
Sakin şehir Seferihisar’da oldukça çok sayıda gözlükçü mevcut. Bunların bir kısmı yıllardır bu ilçede hizmet vermektedirler ve bazılarının da birden fazla şubeleri vardır. Örneğin, böyle bir gözlük mağazasını Seferihisar’ın ana caddesine girdiğinizde soldaki çeşmeden 40-50 metre sonra yine solda bulabilirsiniz. Firmanın adı NURSEVAL OPTİK.

Biz de yaklaşık 10 yıldır bu ilçede defalarca numaralı gözlük ve güneş gözlüğü almış bulunuyoruz tabii. Daha önce başka firmalardan temin etmiştik bunları. Fakat yakın bir tarihte NURSEVAL OPTİK Mağazasına da bir uğrayalım dedik bir vesileyle ve TUĞYAN DEMİRKIRAN Bey (firma sahibi) ile tanışma fırsatımız oldu böylece.

Kısa sohbetimizde gördük ki firma yetkilisi gözlük konusunda son derece bilgili ve kullanmakta olduğu ekipmanın bazıları da diğerlerinden farklı ve oldukça ileri teknoloji ürünü. Burada çok önemli bilgiler edindik ve gördük ki, gözlük deyip geçmemek lazım, mutlaka uzman bilgisinden ve uygun kaliteli ürünlerden yararlanmakta büyük fayda var. Zira göz dendi mi en önemli organlarımızdan biri malum…

Kısaca özetlersek bu bilgileri;

1) Gözlüğü daha ziyade nerede / ne için kullanacağız (mesafe çok önemli rahat görüş için)
2) Rahat hissettirmeli (kulaklara vs basıç yapmamalı)
3) Gözlük için muayene olduğumuzda göz rahatsızlığımız olmamalı (göz nezlesi vs gibi)
4) Ayrıca çerçeve de önemli; Çerçeve ve sapları yüz şeklinize uymalıdır. Özellikle uzun kullanımlarda şakaklarda baskı hissi yapmamalıdır.
5) Tabi yine çok önemli olarak UV korumalı olmalı, güneş ışınlarına karşı.

Dolayısıyla gözlük alırken tabii ki fiyat önemli fakat gözlüğün gözlerimizi koruyacak kalitede olması daha da önemli. Dolayısıyla Seferihisar’da yaşayıp da gözlük alma gereksiniminiz olursa mutlaka NURSEVAL OPTİK’te Tuğyan Bey’e de bir danışmanızı önemle öneririz.

Nurseval Optik (Tuğyan Demirkıran)
Adres: Camikebir, Atatürk Cd. 36/B, 35460 Seferihisar/İzmir
Telefon: (0232) 743 32 22

Seferihisar'da Gözlükçü, Gözlük Mağazası, Gözlük ve Güneş Gözlüklerini nereden almalı?

Bir başka firma da merkezde ve YAPI KREDİ BANKASI’nın yanında bulunuyor. Adı “SEFERİHİSAR OPTİK”. Bir aile (karı-koca) çalıştırıyor bu mağazayı ve yaklaşık 20 yıldı hizmet veriyorlar ilçeye.

Gözlüklere gelince hem reçete kapsamı gözlükler konusunda çok iyi hizmet veriyorlar – yani güzel ürünleri uygun fiyatlarla ve kısa sürede – hem de güneş gözlükleri konusunda da çeşitleri bayağı bol ve fiyatları da son derece makul.

Üstelik de başka bazı yerlerde olanın aksine, kredi kartı ile ödeme yapmak istediğinizde size kızmıyorlar – zaten karım çok az filan diye 🙂

SEFERİHİSAR OPTİK
Nejat Hepkon Caddesi Çınar Plaza no 1/B SEFERİHİSAR
Tel: 0232 – 743 5398

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code