Seferihisar’da inşaat, tadilat, tamirat işleri

Seferihisar’dasınız… İNŞAAT, TADİLAT, TAMİRAT veya SU TESİSATI TAMİRATI vs işiniz çıktı. Kime yaptıracaksınız? Malum, bugün artık güvenilir, sözünün eri usta bulmak da zor. İşte bu konuda en azından tavsiye yapabiliriz bu satırları okuyan ziyaretçilerimize.

Sakin şehir Seferihisar ve bilhassa beldeleri gittikçe daha gelişiyor ve büyük şehirlerden bu sakin yerde yaşamak için gelenleri kucaklıyor.. Tabii ki bu arada inşaat işleri ve dekorasyon gibi hizmetlere de talep artıyor sürekli olarak… Şimdi, Türkiye’de hizmet deyince durup iyice düşünmek lazım bir kere.. Çünkü ödediğin paranın karşılığını verecek, daha doğrusu vermek için elinden geleni yapacak adam bulmak gerçekten de zor..

Çoğu sanatkar ve usta (??) “yalap şap, hap yap, parayı kap” anlayışıyla hizmet verdiği için genellikle inşaat ve bilhassa tadilat işleri yaparken saçını başını yolmamak bayağı da bir şans işidir ülkemizde – çoğumuzun da daha acı bir şekilde deneyimlemiş olduğu gibi..

Selçuk’ta küçük bir evimiz “kaza” neticesinde yandı  (Temmuz 2013).. Allahtan taş ev olduğundan yaklaşık 10 bin lira civarında bir masrafla eskisinden daha bakımlı hale getirme şansımız oldu, aynı tarihlerde … Düşünebiliyor musunuz? Ev yanmış duvarlar kapkara.. Kapılar filan rezalet vesaire.. Yani, neredeyse 4 duvar ve tavan hariç yeniden inşaat yapmak gerek.. İşte tam da bu noktada, daha önceden Seferihisar’daki evimizde müştemilat tadilatı vesaire yapan ustamıza müracaat ettik.. Gerçekten de memnun kalmıştık çünkü.. Usta ile birlikte Selçuk’a gittik bir keşif yaptık ve usta yaklaşık bir fiyat çıkardı.. Malzeme ve işçiliği dahil.. Sıkı bir pazarlık bir miktar da iskonto aldık.. Anahtarı teslim ettik.. Aldığımız söz de “yaklaşık bir ayda teslim ederim” oldu.. Sözü kısa kesersek, gerçekten de bir ay sonra anahtar teslimi olarak söz verdiğinden de daha düzgün ve bakımlı şekilde evi teslim aldık.. ve tabii “ALLAH RAZI OLSUN.. İyi ki böyle adamlar da var hala” diye dua ettik…

Aynı usta ile daha birkaç ilave işlerimiz de oldu ve şunu gördük ki, iş yaparken sadece kendi menfaat ve cebini değil aynı zamanda ekmek yediği insanı da düşünen onu söğüşlenecek bir kaynak gibi değil, uzun vadeli bir müşteri ve en önemlisi bir dost olarak görmeyi becerebilen esnaf ve daha doğrusu insan da varmış.. Dolayısıyla, Seferihisar, Akarca, Sığacık ve yakın bölgelerde inşaat, tamirat ve tadilat ve AYRICA SU TESİSATI BAKIMI, TAMİRİ vs işleriyle ilgili hizmet satın almak isteyenler için gerçekten de referans verebileceğimiz birkaç insan iyi ki mevcut…

Aklınızda olsun…

02.07.2013 (Editör)
TEL: 0506 986 31 25 MUSTAFA BEY

SEFERİHİSAR’da nerelerden alışveriş yapılır, hangi firmalarla çalışılır vs hakkında iyi bir fikir sahibi olmak için TIKLAYINIZ.