Seferihisar ve süt ve diğer gıda ürünleri satan dükkanlar: En iyi peynir, yufka zeytin bal yumurta


Seferihisar çok da büyük bir yerleşim merkezi değildir… Hatta malum Türkiye’nin ilk “sakin şehir” ünvanlı ilçesidir, her ne kadar son zamanlarda bu etiketi layıkıyla hak ettiği şüphe götürmeye başlamış olsa da … Yine de örneğin bir URLA kadar “darmadağınık” değildir bizce… Burada Urla’nın da hakkını yemeyelim tabii, “ne ararsan bulabilirsin” özelliği açısından. Seferihisar çarşısı daha küçük ama derli toplu bir aradadır ve de bizce insanı daha az yorar… Burada süt ürünleri satan birçok perakendeci bakkal, çakkal, Migros vs gibi marketler mevcuttur. Bununla beraber burada yaşayan insanların (veya yazlıkçıların) “peynir gibi süt ürünleri doğrudan kendi mandıralarında üretip bizzat kendi dükkanlarında satan perakendecileri” tercih ettikleri gözlemlenir… Bu perakdendecilerden bazılarıyla ilgili bilgileri aşağıda paylaşıyoruz.

ZEYBEKOĞLU MANDIRA (Süt Ürünleri ve İlgili Gıda Maddeleri): 1966 yılında İzmir’in Seferihisar ilçesi Beyler Köyünde üretime başlamış olan firma doğal yöntemlerle, hijyenik bir ortamda, Seferihisar ikliminde yetişen hayvanların sütlerini işleyerek yüksek kalitede ürünler elde ettiğini söylemektedir. 2005 yılında Seferihisar’da kurduğu yeni fabrikasında üretimini sürdürmektedir. Firma klasik yöntemlerle ürettiği süt ürünlerini makul ücretlerle ve güvenilir bir şekilde müşterilerine sunduğunu beyan etmektedir. Firmanın ürünleri arasında şunlar mevcuttur: peynir, bal, zeytinyağı, erişte, köy tarhanası, yumurta vs.. Not: Özellikle “kırık” beyaz peynirini tavsiye ederiz… Hem lezzetli ve sağlıklı ve hem de ekonomiktir…

Zeybekoğlu Satış Mağazası, Seferihisar Çarşı caddesine girildiğinde yaklaşık 100 metre sonra sağdadır. Ayrıca, İzmir’den gelirken Seferihisar ışıklara varmadan sağda da bir mağazası mevcuttur.

WEB SAYFASI: http://zeybekoglumandira.com

TEOS SÜT ÜRÜNLERİ

Bir diğer üretici firma da TEOS Süt Ürünleri mandırasıdır.  1958 yılında bir aile işletmesi olarak süt ürünleri üretimine başlayan firma, faaliyetlerine 2009 yılından itibaren TEOS Süt Ürünleri Hayvancılık Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı altında devam etmiştir. Firma süt ürünleri üretimini, 1993 yılından beri Balıkesir ili Kepsut ilçesi Recep köyündeki üretim tesisinde TSE standartlarında, hijyenik şartlarda ve en ileri teknolojiyi kullanarak güvenli bir ortamda gerçekleştirdiğini beyan etmektedir. Firma, peynir, bal, zeytinyağı, erişte, köy tarhanası, yumurta vs.. gibi ürünler satmaktadır.

Firma adı:  Teos Süt Ürünleri Hayvancılık Gıda … Limited Şirketi
Adres    :      Hıdırlık Mahallesi No:33 80. Yıl Cumhuriyet Meydanı Seferihisar – İzmir
Telefon :       0 232 7434260

(2 Tem 2013)
03.05.2017 GÜNCELLEME