Sığacık Pazarı’nda el yapımı “çok özel” deri çantalar ve ürünler

Sığacık Pazarı'nda el yapımı "çok özel" deri çantalar ve ürünler

İZMİR SEFERİHİSAR’da “EL YAPIMI DERİ ÜRÜNLER, ÇANTALAR, KEMERLER V.S. – SIĞACIK PAZARI her pazar günü İzmir ve çevresinden ziyaretçilerin ilgi alanı olmaya devam ediyor.. Pazar günleri SIĞACIK KALEİÇİ mevkiinde kurulan pazarda yiyecekten, giyeceğe, takıdan, sebzeye kadar her çeşit ürün bulmak mümkün.. Çoğunlukla el emeği, her ne kadar dışarıdan alıp satanlar olsa da hatırı sayılır miktarda (ki esasında pazarın kurallarına aykırı ama Belediye herhalde başa çıkamıyor bu kişilerle).

Bu arada pazarda ÇOK ÖZEL “DERİ ÇANTALAR” tasarlayıp bunları ziyaretçilere sunan bir beyefendi var. “GERÇEK” bir sanatkar bu kişi. Sanatkarın adı UĞUR ÖZGÜR.  Kendisi Seferihisar’da yaşıyor. Bir hobi olarak başladığı deri işçiliği sanatına sebatla ve sevgiyle devam ederek yıllar içinde gerçek bir usta konumuna gelmiş ve mükemmel tasarımlar gerçekleştiriyor… “ÖZEL VE ÇOK GÜZEL”. Uğur Özgür “deri tasarım ve deriden mamul ürünler” yapıyor: Örneğin, ÇANTALAR, SANDALETLER, TERLİKLER, KEMERLER, TAKILAR, ANAHTARLIK ve BİLEKLİKLER vs. Bu arada farklı tipte birçok deri kullanabiliyor… “Kromlu, Yarma, Regapta, Vaketa, Kuzu ve Keçi derisi” gibi.

Uğur Özgür ürünlerini pazar günleri SIĞACIK PAZARI’ndaki reyonunda sergiliyor. Kendisi ürünlerini “APACHE” logosuyla tasarlayıp yapıyor. Uğur ÖZGÜR‘ün tasarlayıp sunduğu bu çok özel ürünleri başka hiçbir satış noktasında bulamayacaksınız. Yani bu ürünler BİR ADET VE SİZE ÖZEL yapılıyor.

Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code