Sığacık’ta en güzel tekne turları ve balık avı gezileri

SIGACIK TEKNE TURU: Sığacık Koylarında Tekne Gezileri – Bu yazıda “En güzel tekne turu hangisi – Sığacık tekne turu fiyatları nasıldır” vs. gibi bilgileri paylaşacağız.

2018 yazında “EN İYİ HİZMET VEREN” FİRMALAR
(FİRMALARIN WEB SAYFALARI İÇİN RESİMLERİ TIKLAYIN)


Sakin şehir Seferihisar’ın deniz kenarında bir mahallesi olan SIĞACIK son yıllarda gerçekten de oldukça büyük ün kazandı. Otantik “Kaleiçi” ve buradaki 2 katlı beyaz evlerin, çiçeklerin ve dar sokakların yarattığı ambiyans ve Pazar günleri kurulan “üretici pazarı” sayesinde oldukça geniş bir ziyaretçi kitlesine kavuştu gerçekten de… Bu arada Sığacık yaz mevsiminde güzel koylarda tekne gezintileri yapmak isteyenlerin de uğrak yeri oldu. Her ne kadar Sığacık’ta (deniz kıyısında olmasına rağmen) denize girilmese de – bunun için 4 km mesafede AKKUM veya 6 km mesafedeki AKARCA’ ya gidiliyor genellikle – buradaki emlak  değerleri de ciddi şekilde arttı son yıllarda. Sığacık, küçük bir yerleşim birimi ama marketi, bakkalı, kafesi, lokantası vs yeterli sayıda mevcut olduğundan insanları kışın da rahatlıkla kucaklayabiliyor. Yani sosyal yaşam açısından her ne kadar Alaçatı vs gibi yerlerle kıyas edilmese de insanlar bir çevre edinip sosyal faaliyetlerde bulunabiliyorlar.

Bu arada yine son zamanlar ÇOK POPÜLER hale gelen SIĞACIK TEKNE TURLARI denilen etkinlikten de bahsetmek gerekir. Yani, bir tur teknesine binerek Sığacık çevresindeki koyları geziyor ve masmavi sularda denize giriyorsunuz. Bu hizmeti veren kuruluşlar (veya şahıslar) sayı olarak oldukça artmış bulunuyor son zamanlarda.

Sığacık'ta tekne turları ve balık avı gezileri

Burada dikkat edilecek husus özellikle “teknenin yeniliği” ve donanımın tam olması. Tabii ki kaptanın bilgisi ve deneyimi ve de personelin yolculara “kibar” ve samimi davranıp davranmadığı konusu.

İşte bunun haricinde bütün turlar aşağı yukarı aynı rotada çalışıyor. Edindiğimiz izlenime göre bu geziler oldukça keyifli olup bunlara rağbet de gün geçtikçe artıyor. Bu hizmetleri veren firmalar içinde bazılarını bu sayfaya aldık ki ziyaretçilerimiz edinmiş olduğumuz bilgilerden yararlanabilsinler.

Sığacık'ta tekne turları ve balık avı gezileri

Bu firmalar arasında şunları sayabiliyoruz bir çırpıda: GÜVENTUR

Bu firmalar kaliteli ve misafirlerin memnuniyetini katiyetle ön plana alan hizmet verdiklerini beyan ediyorlar. Keza bu firmalar geçen yıl oldukça yoğun talep görüp misafirlerini tekrar ağırladıklarını belirtiyorlar.

Sığacık’ta hizmet veren “sevilen bir firma” olan GÜVENTUR firması Mehmet Kaptan yönetiminde yepyeni teknesiyle yaptığı gezilerle yolculara keyifli saatler yaşatıyor. Bu firma GEZİ VE YÜZME TURLARI yanı sıra, aynı zamanda BALIK AVI turları da düzenliyor. WEB:  SIGACIKTEKNETURLARI.com 

Not: firma DOĞUM GÜNÜ, EVLİLİK TEKLİFİ ve GECE TURLARI da yapıyor.


Bütün gereken firma yetkililerini arayarak fiyat ve gün bilgisi alıp rezervasyonunuzu yapmak ve kararlaştırılan günde SIĞACIK’ ta hazır bulunmak olacaktır.

İyi geziler… Keyifli turlar (ve de ava çıkıyorsanız eğer, rast gele) 🙂