Tarkan “Doğa Okulu” için konser veriyor

Şarkıcı Tarkan bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Seferihisar’da idi. Tarkan, Doğa Derneği Başkanı Güven Eken ile birlikte Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek, Seferihisar Belediyesi ve Doğa Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü projeler hakkında bilgi almıştı.

Tarkan-seferihisarŞarkıcı Seferihisar’dan yaklaşık 550 bin TL ödeyerek 15 dönüm arazi de almıştı. Şimdi de Seferihisar’da açılacak Doğa Okulu kurucuları arasında yer aldığı ve sakin şehir Seferihisar’da açılacak Doğa Okulu’nu desteklemek amacıyla 5 Haziran’da İzmir Arena’da ‘Doğa sensin!’ isimli bir konser gerçekleştirecek. Konserin tüm geliri Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi ortaklığı ile kurulan Doğa Okulu’na aktarılacak.

Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi’nin ortaklığıyla kurulan Seferihisar Doğa Okulu, yaklaşık iki yıllık bir hazırlık sürecinin ardından önümüzdeki aylarda çalışmalarına başlayacak. Yedi yıldır aktivist duruşuyla Doğa Derneği’ni destekleyen Tarkan’ın da kurucuları arasında yer aldığı Seferihisar Doğa Okulu, doğa kültürünün Türkiye ve dünyada yeniden yaygınlaşması için çalışacak. Doğa Okulu, yaşamın ve öğrenmenin iç içe geçtiği, öğretmen ve öğrenci ayrımının bulunmadığı, geleneksel ve akademik bilginin birlikte düşünüldüğü yeni bir öğrenim anlayışıyla kuruluyor.

Tarkan’ın vereceği destek sayesinde Doğa Okulu araştırma faaliyetleri gerçekleştirecek ve öğrencilerine ücretsiz öğrenim görme olanağı tanıyacak. 5 Haziran’da İzmir Arena’da gerçekleşecek “Doğa sensin!” isimli konserin biletleri Biletix’te satışa çıkarıldı. Tarkan’ın bu konseri aynı zamanda Doğa Derneği’nin 10. Yıl etkinlikleri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code